Strona: Pokazy naukowe dla uczniów z Szkoły Podstawowej Nr 15 w Rzeszowie / Katedra Energoelektroniki i Elektroenergetyki - Politechnika Rzeszowska

Pokazy naukowe dla uczniów z Szkoły Podstawowej Nr 15 w Rzeszowie

2022-11-17
, red.  Marek Nowak

Dnia 10.11.2022r. z wizytą do laboratoriów Techniki Wysokich Napięć i Techniki Świetlnej, przybyli uczniowie klasy II B i II D Szkoły Podstawowej Nr 15 w Rzeszowie.

Pan mgr inż. Sebastian Hajder wspomagany przez studentów koła naukowego elektryków "MegaVolt", przedstawił urządzenia i zjawiska badane w laboratorium Techniki Wysokich Napięć. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali jak działa generator Marx'a, generator Van der Graaf'a oraz cewka Tesli. Pojawiły się również trudne pytania, z którymi musieli zmierzyć się studenci z "MegaVolt".

W tajniki techniki świetlnej uczniów wprowadził Pan dr inż. Krzysztof Baran. Uczniowie z zaciekawieniem podziwiali projekty iluminacji budynków, niektórych dobrze im znanych. Również i tutaj Pan doktor musiał zmierzyć się z dużą ilością pytań dotyczących prezentowanych zagadnień.

Mamy nadzieję, że za jakiś czas część z uczniów ponownie zawita do murów naszej uczelni, już w charakterze studentów.