Strona: Studenci z wizytą w ZUW w Rzeszowie / Katedra Energoelektroniki i Elektroenergetyki - Politechnika Rzeszowska

Studenci z wizytą w ZUW w Rzeszowie

2023-12-01
, red.  Tomasz Binkowski

W dniu 1 grudnia 2023 roku odbył się wykład z modułu „Logiczne sterowanie procesami energetycznymi” zawierający elementy praktyczne, koordynowany przez dra inż. Tomasza Binkowskiego. Wykład odbył się na terenie Zakładu Uzdatniania Wody w Rzeszowie, gdzie kierownik Zakładu Produkcji Wody, Pan Kazimierz Przerwanek, omówił i zaprezentował funkcjonujące systemy sterowania procesem uzdatniania i produkcji wody dla miasta Rzeszów. W trakcie spotkania studenci zapoznali się z zagadnieniami produkcji dla potrzeb własnych i dystrybucji energii elektrycznej. Szczególne zainteresowanie wzbudził system pomiaru kąta rozwarcia muszli w małżach monitorujących poziom zanieczyszczenia wody. Wykład wzbudził ogromne zainteresowanie w związku z wyjątkowo ciekawym sposobem przedstawiania zagadnień praktycznych w funkcjonującym systemie produkcyjnym.