Strona: Warsztaty w laboratoriach Katedry / Katedra Energoelektroniki i Elektroenergetyki - Politechnika Rzeszowska

Warsztaty w laboratoriach Katedry

2024-03-20
, red.  Marek Nowak, Sylwia Ziemiańska (SP1)
6 marca uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzeszowie uczestniczyli w warsztatach z Panem dr inż. Dariuszem Sobczyńskim na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki, Politechniki Rzeszowskiej. Zajęcia dotyczyły zagadnień z fotowoltaiki, pompy ciepła oraz generatora wiatrowego. Uczniowie mieli okazję samodzielnie wykonać pomiary i wykonać proste obliczenia.
Uczestnicy serdecznie dziękują Panu Doktorowi za przygotowanie bardzo ciekawych zajęć. Koło Naukowe A To My, bierze udział w konkursie "Być jak Ignacy".
Koło naukowe A To My działa przy SP1 Rzeszów, czwarty rok. Bierze udział w ogólnopolskim programie "Być jak Ignacy" organizowanym przez Fundację PGNiG oraz pod patronatem Ministra Edukacji. W ubiegłym roku zdobyło tytuł Laureata zajmując w rankingu 9 miejsce w kategorii 7-8 klasy. W obecnym roku szkolnym tematyka zajęć dotyczy szeroko pojętej Energii. W ciągu całego cyklu konkursu omawiano następujące tematy:

1) maszyna parowa,

2) energia gazowa,