Strona: Wizyta uczestników programu Erasmus w Laboratorium Techniki Świetlnej / Katedra Energoelektroniki i Elektroenergetyki - Politechnika Rzeszowska

Wizyta uczestników programu Erasmus w Laboratorium Techniki Świetlnej

2019-10-02
, red.  Marcin Leśko

W dniu 1 października 2019 roku w Laboratorium Techniki Świetlnej Katedry Energoelektroniki i Elektroenergetyki gościliśmy pracowników wydziału Fachbereich Elektrotechnik und Informationstechnik z uczelni Fachhochschule Südwestfalen w Hagen w Niemczech, Panie Profesor Meike Barfuß i Anne Schulz-Beenken, które odwiedziły nas podczas International Week, wydarzenia organizowanego przez Politechnikę Rzeszowską w ramach programu Erasmus+.

W czasie spotkania wymieniliśmy doświadczenia na temat prowadzonych przez obie strony badań naukowych oraz kierunków kształcenia studentów w zakresie techniki świetlnej i rozmawialiśmy o możliwości przyszłej współpracy pomiędzy naszymi jednostkami.

Do głównych kierunków badań, którymi zajmują się Panie Profesor, należą: sterowanie oświetleniem zgodnie z ideą Human Centric Lighting, konstrukcja opraw oświetleniowych, oświetlenie samochodowe, zagadnienia cieplne.