Strona: Wizyta uczniów z Zespołu Szkół nr 3 z Jasła / Katedra Energoelektroniki i Elektroenergetyki - Politechnika Rzeszowska

Wizyta uczniów z Zespołu Szkół nr 3 z Jasła

2023-03-13
, red.  Marek Nowak

W dniu 10.03.2023, nasz wydział odzwiedzili uczniowie z Jasła. W naszej Katedrze odwiedzili laboratorium Techniki Wysokich Napięć gdzie pokazy poprawadził mgr inż. Sebastian Hajder wspomoagany studentami z koła naukowego "MegaVolt". Prócz tego odwiedzili również laboratorium Energoelektroniki, gdzie mgr inż. Mateusz Suliga wprowadził ich w tajniki przetwornic DC/DC. W laboratorium OZE, mgr inż Kamil Parfianowicz, wyjaśnił uczniom tajniki turbin wiatrowych i fotowoltaiki.